גישור

למאמרים נוספים:

הסכם ממון

אתם חיים ביחד כבר תקופה, אתם מאוהבים, אתם מתכננים או חושבים על חתונה או חיים משותפים והמחשבה שחלילה תתגרשו בעתיד

להמשך קריאה »

אחת מהדרכים לישוב סכסוכים בתוך המשפחה, הן בין בני זוג והן בין יורשים הינה הליך של גישור.

הליך הגישור הינו הליך בו נוקטים הצדדים מרצונם החופשי, בו הם בוחרים במגשר ניטרלי שיסייע להם לגשר על הפערים ביניהם, לפתור את המחלוקות ביניהם ולהגיע לפתרון הסכמי ללא ניהול הליך משפטי בביהמ"ש. הליך הגישור הינו הליך דיסקרטי ועו"ד שניהל את ההליך לא יכול לייצג בעתיד אף אחד מהצדדים למחלוקת.

בהליך הגישור כל אחד מהצדדים שומר על עצמאותו, שומר על יכולת קבלת ההחלטות שלו ובמקביל מקבל את האפשרות להביע את עצמו ואת דעתו תוך שמירה על תקשורת ושקיפות.

בהליך הגישור הצדדים מקבלים את מלוא המידע על אודות זכויותיהם וכן את מלוא המידע המשפטי הנדרש להם.

במסגרת הליך הגישור מחפשים אחר פתרונות משפטיים לבעיות, למחלוקות ולקונפליקטים אשר יבואו לידי ביטוי בהסכם באמצעות מנגנונים ברורים התואמים את הצרכים של כל אחד מהצדדים.

הליך הגישור הינו הליך שונה מההליך בביהמ"ש, הוא לרוב קצר יותר ואם הוא מנוהל נכון הוא לא שואב מהצדדים, מהמשפחה ומילדיהם אנרגיה מיותרת ובירוקרטיה משפטית ארוכה.

בניגוד להליך המשפטי שרווי באי וודאות ובשליטה של אדם אחר (השופט) על חייהם של הצדדים, בהליך הגישור הצדדים נוטלים אחריות על חייהם ושולטים על הליך קבלת ההחלטות ועל אופן קבלתן.

הליך גישור מוצלח צריך להתנהל על ידי עו"ד שהוא גם מגשר מקצועי ביותר, הבקיא ברזי החוק והפסיקה העדכנית בבתי המשפט מחד גיסא, אך גם מנוסה ובעל חשיבה יצירתית ויכולת גבוהה לפתור בעיות, לצמצם מחלוקות ולהרכיב מנגנונים ברורים ופשוטים לפתרונות מורכבים.

אני מגשרת מוסמכת ובעלת ניסיון בהליכי גישור מורכבים, עריכת הסכמים ומציאת פתרונות ומנגנונים יצירתיים המותאמים עבור כל לקוח ולקוח.

דילוג לתוכן